Kalendarium
Kalendarium
Klicka på titel för information och på tid för att boka/köpa biljetter
i dag
Kino
16:15 Spring Uje Spring Guldbaggevinnare, 90:- (Kino 1)
18:00 Charter Guldbaggevinnare (Kino 1)
18:30 De Gaulle (Kino 2)
i morgon
Kino
16:30 Charter Guldbaggevinnare, 90:- (Kino 1)
17:30 Den osynliga flickan 80:- (Kino 2)
18:30 Spring Uje Spring Guldbaggevinnare (Kino 1)
19:30 De Gaulle (Kino 2)
20:15 Till min dotter Guldbaggevinnare (Kino 1)
Fler dagar...
HumanRights2020
Klassiker på Kino Våren 2019
DocLounge Lund at Kino
Bebisbio
Måndagsmatiné
STÖD KINO
Film som roar och oroar
Metropolitan
Kinkokortet
Kinovän
Europa Cinemas Logo
Köp & boka biljetter!
Kalendarium
Kalendarium
Klicka på titel för information och på tid för att boka/köpa biljetter
i dag
Kino
16:15 Spring Uje Spring Guldbaggevinnare, 90:- (Kino 1)
18:00 Charter Guldbaggevinnare (Kino 1)
18:30 De Gaulle (Kino 2)
i morgon
Kino
16:30 Charter Guldbaggevinnare, 90:- (Kino 1)
17:30 Den osynliga flickan 80:- (Kino 2)
18:30 Spring Uje Spring Guldbaggevinnare (Kino 1)
19:30 De Gaulle (Kino 2)
20:15 Till min dotter Guldbaggevinnare (Kino 1)
Fler dagar...
Kinonytt
Anmäl dig till vårt nyhetsbrev!   Om integritet

Alla aktuella visningar

Film: Charter
Drama av Amanda Kernell.
Film: De Gaulle
Verklighetsbaserad av Gabriel Le Bomin.
Film: Den osynliga flickan
Animerad familjefilm av Nora Twomey.
Film: Greta (dok.)
Dokumentär av Nathan Grossman.
Film: Havets sång
Barnfilm av Tomm Moore.
Sommarlovsbio.
Film: Helmut Newton: The Bad and the Beautiful
Dokumentär av Gero von Boehm.
Film: Mandomsprovet
Drama av Mike Nichols.
Film: Spring Uje Spring
Komedi av Henrik Schyffert.
Film: Wolfwalkers
Animerad familjefilm av Tomm Moore, Ross Stewart.
Visa även kommande visningar...
Visas nuTider & biljetter
Mobilfot kontakt

i dag
Kino
16:15 Spring Uje Spring Guldbaggevinnare, 90:- (Kino 1)
18:00 Charter Guldbaggevinnare (Kino 1)
18:30 De Gaulle (Kino 2)
i morgon
Kino
16:30 Charter Guldbaggevinnare, 90:- (Kino 1)
17:30 Den osynliga flickan 80:- (Kino 2)
18:30 Spring Uje Spring Guldbaggevinnare (Kino 1)
19:30 De Gaulle (Kino 2)
20:15 Till min dotter Guldbaggevinnare (Kino 1)
lördag 30 januari
Kino
13:45 Alfons och pappa Åberg 40:- (Kino 2)
14:00 Wolfwalkers 80:- (Kino 1)
15:00 Den osynliga flickan 80:- (Kino 2)
16:15 Spring Uje Spring Guldbaggevinnare (Kino 1)
17:00 De Gaulle (Kino 2)
18:00 Framtiden är vår Förhandsvisning (Kino 1)
19:30 Charter Guldbaggevinnare (Kino 2)
20:30 Babyteeth Guldbaggenominerad (Kino 1)
söndag 31 januari
Kino
14:30 Havets sång 80:- (Kino 2)
15:30 Wolfwalkers 80:- (Kino 1)
16:30 Den osynliga flickan 80:- (Kino 2)
17:45 Spring Uje Spring Guldbaggevinnare (Kino 1)
18:30 Charter Guldbaggevinnare (Kino 2)
19:30 Klassiker: South Park - Bigger, Longer, Uncut 100:- (Kino 1)
måndag 1 februari
Kino
15:30 Klassiker: Mandomsprovet 100:- (Kino 1)
17:45 Spring Uje Spring Guldbaggevinnare (Kino 1)
18:00 Helmut Newton: The Bad and the Beautiful Sista visn. (Kino 2)
tisdag 2 februari
Kino
17:00 Charter Guldbaggevinnare (Kino 1)
18:00 Spring Uje Spring Guldbaggevinnare (Kino 2)
19:00 DocLounge Lund at Kino: The Jump 100:- (Kino 1)
onsdag 3 februari
Kino
17:00 Till min dotter Guldbaggevinnare (Kino 1)
18:00 Babyteeth Guldbaggenominerad (Kino 2)
19:00 Spring Uje Spring Guldbaggevinnare (Kino 1)
torsdag 4 februari
Kino
15:45 De Gaulle 90:- (Kino 1)
18:00 Framtiden är vår Förhandsvisning (Kino 1)
18:45 Spring Uje Spring Guldbaggevinnare (Kino 2)
Folkets Bio i Lund  |  Kino: Kyrkogatan 3, 046 - 30 30 80  |  Södran: Stora Södergatan 64, 046 - 13 10 50  |  info@kino.nu
⬆︎