Kalendarium
Kalendarium
Klicka på titel för information och på tid för att boka/köpa biljetter
i dag
Kino
10:00 Giraffens cykel 40:-
11:00 Pelle Svanslös (Sv. text) 50:-
13:00 Frost 2 (Sv. tal) (sv text) 70:-
13:00 SUNE - BEST MAN (Sv. txt) 60:-
15:00 Den oändliga historien 70:-
15:30 Emma 90:-
17:00 Unga kvinnor
18:00 Jan Troell Retropektiv: Ingenjör Andrées luftfärd
19:30 Waves
20:45 Parasit
Södran
10:00 Barnbio: Lilla spöket Laban 2 - Spökdags 20:-
18:00 Porträtt av en kvinna i brand 70:-
20:30 De ovanliga 70:-
i morgon
Kino
10:00 Giraffens cykel 40:-
11:00 Pelle Svanslös (Sv. text) 50:-
13:00 Frost 2 (Sv. tal) (sv text) 70:-
13:00 SUNE - BEST MAN (Sv. txt) 60:-
15:00 Den oändliga historien 70:-
15:15 Unga kvinnor 90:-
17:00 Familjefesten
18:00 Parasit
19:10 Emma
20:30 En vit, vit dag
Södran
10:00 Barnbio: Lilla spöket Laban 2 - Spökdags 20:-
18:00 The Farewell 70:-
20:00 Thalasso 70:-
Fler dagar...
Sportlovsbio 2020
Jan Troell Retrospektiv
HumanRights2020
Måndagsmatiné
Bebisbio
Film som roar och oroar
Barnfilm
Metropolitan
Kinkokortet
Kinovän
Doc Lounge Lund
Europa Cinemas Logo
Kalendarium
Kalendarium
Klicka på titel för information och på tid för att boka/köpa biljetter
i dag
Kino
10:00 Giraffens cykel 40:-
11:00 Pelle Svanslös (Sv. text) 50:-
13:00 Frost 2 (Sv. tal) (sv text) 70:-
13:00 SUNE - BEST MAN (Sv. txt) 60:-
15:00 Den oändliga historien 70:-
15:30 Emma 90:-
17:00 Unga kvinnor
18:00 Jan Troell Retropektiv: Ingenjör Andrées luftfärd
19:30 Waves
20:45 Parasit
Södran
10:00 Barnbio: Lilla spöket Laban 2 - Spökdags 20:-
18:00 Porträtt av en kvinna i brand 70:-
20:30 De ovanliga 70:-
i morgon
Kino
10:00 Giraffens cykel 40:-
11:00 Pelle Svanslös (Sv. text) 50:-
13:00 Frost 2 (Sv. tal) (sv text) 70:-
13:00 SUNE - BEST MAN (Sv. txt) 60:-
15:00 Den oändliga historien 70:-
15:15 Unga kvinnor 90:-
17:00 Familjefesten
18:00 Parasit
19:10 Emma
20:30 En vit, vit dag
Södran
10:00 Barnbio: Lilla spöket Laban 2 - Spökdags 20:-
18:00 The Farewell 70:-
20:00 Thalasso 70:-
Fler dagar...
Kinonytt
Anmäl dig till vårt nyhetsbrev!   Om integritet
Instagram
Den oändliga historien
  Se tider och boka/köp
En film av Wolfgang Petersen
Originaltitel
Land
Produktionsår
Längd
Genre
Åldersgräns
Distributör
Språk
Textning
Die unendliche GeschichteDie unendliche...🔍
Västtyskland, USA
1984
102 min
Spelfilm
Från 7 år
Biografcentralen
Engelska
Svensk text

Äventyrsklassikern från 1984 får nypremiär! 

Michael Endes bästsäljande bok överfördes till en publiksuccé på film av Wolfgang Pedersen. Ett händelserikt och spännande äventyr som utspelar sig i landet Fantasien, där pojken Bastian och den unge krigaren Atreyu kämpar mot onda krafter som vill ta makten.

Medverkande: Noah Hathaway, Barret Oliver, och Tami Stronach .
Originaltitel
Land
Produktionsår
Längd
Genre
Åldersgräns
Distributör
Språk
Textning
Die unendliche GeschichteDie unendliche...🔍
Västtyskland, USA
1984
102 min
Spelfilm
Från 7 år
Biografcentralen
Engelska
Svensk text
Visas nuTider & biljetter
Kommande
Mobilfot kontakt

i dag
Kino
10:00 Giraffens cykel 40:-
11:00 Pelle Svanslös (Sv. text) 50:-
13:00 Frost 2 (Sv. tal) (sv text) 70:-
13:00 SUNE - BEST MAN (Sv. txt) 60:-
15:00 Den oändliga historien 70:-
15:30 Emma 90:-
17:00 Unga kvinnor
18:00 Jan Troell Retropektiv: Ingenjör Andrées luftfärd
19:30 Waves
20:45 Parasit
Södran
10:00 Barnbio: Lilla spöket Laban 2 - Spökdags 20:-
18:00 Porträtt av en kvinna i brand 70:-
20:30 De ovanliga 70:-
i morgon
Kino
10:00 Giraffens cykel 40:-
11:00 Pelle Svanslös (Sv. text) 50:-
13:00 Frost 2 (Sv. tal) (sv text) 70:-
13:00 SUNE - BEST MAN (Sv. txt) 60:-
15:00 Den oändliga historien 70:-
15:15 Unga kvinnor 90:-
17:00 Familjefesten
18:00 Parasit
19:10 Emma
20:30 En vit, vit dag
Södran
10:00 Barnbio: Lilla spöket Laban 2 - Spökdags 20:-
18:00 The Farewell 70:-
20:00 Thalasso 70:-
fredag 21 februari
Kino
10:00 Giraffens cykel 40:-
11:00 Pelle Svanslös (Sv. text) 50:-
13:00 Frost 2 (Sv. tal) (sv text) 70:-
13:00 SUNE - BEST MAN (Sv. txt) 60:-
15:00 En vit, vit dag 90:-
15:00 Barnbio: Weathering with you 70:-
17:15 La Belle Époque
17:15 Unga kvinnor
19:30 Give Me Liberty Premiär
20:00 Parasit
Södran
18:00 Jojo Rabbit 70:-
20:15 Color Out of Space Sista visn., 70:-
lördag 22 februari
Kino
12:30 Familjefesten
13:00 1917
14:45 Giraffens cykel 40:-
15:15 La Belle Époque
16:00 Weathering with you Premiär
17:30 Unga kvinnor
18:15 Emma
20:10 Parasit
20:40 Give Me Liberty
Södran
16:00 Jojo Rabbit 70:-
18:15 De ovanliga 70:-
söndag 23 februari
Kino
13:00 Weathering with you
13:15 Parasit
15:15 Unga kvinnor
16:00 Bolsjojbaletten 2019/2020: Svansjön 2020 Direktsänt
17:50 En vit, vit dag
19:15 Parasit
20:00 Give Me Liberty
Södran
14:00 Barnbio: Kalas Alfons! 30:-
15:00 Barnbio: Husdjurens hemliga liv 2 (Sv. tal) 50:-
15:15 Husdjurens hemliga liv 2 (Sv. tal) Sista visn., 70:-
17:10 The Farewell 70:-
måndag 24 februari
Kino
10:30 Måndagsmatiné: Alice och borgmästaren 90:-
10:30 Bebisbio: Waves 90:-
15:30 Emma 90:-
15:30 La Belle Époque 90:-
17:45 Parasit
18:00 Give Me Liberty
20:20 En vit, vit dag
20:20 Parasit Svart/vit
tisdag 25 februari
Kino
15:15 Unga kvinnor 90:-
15:30 Give Me Liberty 90:-
18:00 La Belle Époque
18:00 Parasit
20:15 Waves Sista visn.
20:30 En vit, vit dag
onsdag 26 februari
Kino
15:15 Emma 90:-
15:30 En vit, vit dag 90:-
17:40 Unga kvinnor
18:00 Fanon, yesterday, today 100:-
20:15 Parasit
20:30 Give Me Liberty
Södran
10:00 Barnbio: Kalas Alfons! 20:-
18:00 Porträtt av en kvinna i brand 70:-
20:30 De ovanliga 70:-
torsdag 27 februari
Kino
15:30 Parasit 90:-
15:30 Weathering with you 90:-
17:45 Give Me Liberty
18:00 La Belle Époque
20:00 En vit, vit dag
20:15 Parasite (Eng. subtitles)
Södran
10:00 Barnbio: Kalas Alfons! 20:-
18:00 The Farewell 70:-
20:00 Thalasso Sista visn., 70:-
Folkets Bio i Lund  |  Kino: Kyrkogatan 3, 046 - 30 30 80  |  Södran: Stora Södergatan 64, 046 - 13 10 50  |  info@kino.nu
⬆︎