Kalendarium
Kalendarium
Klicka på titel för information och på tid för att boka biljetter
i dag
Kino
13:00 Roma
13:00 Under en öppen himmel Sista visn.
15:00 Mera monster, Alfons 40:-
15:40 The Wife
16:00 Green Book
17:40 Shoplifters
18:30 Beskyddarna
20:00 Bränd
21:00 Beautiful Boy
Södran
Eter Festival 2019
i morgon
Kino
13:00 Bränd
13:00 The Wife
15:00 The Wife
16:00 Bolsjojbaletten: La Bayadère 2019 Direktsänd
17:00 Beskyddarna
19:40 Girl
19:40 Shoplifters
Södran
14:00 Barnbio: Sagoland 30:-
15:00 Barnbio: Stora stygga räven 50:-
16:45 Cold War 70:-
Fler dagar...
Film som roar och oroar
10x Miyazaki
Barnfilm
Bebisbio
Metropolitan
Kinkokortet
Kinovän
Doc Lounge Lund
Europa Cinemas Logo
Kalendarium
Kalendarium
Klicka på titel för information och på tid för att boka biljetter
i dag
Kino
13:00 Roma
13:00 Under en öppen himmel Sista visn.
15:00 Mera monster, Alfons 40:-
15:40 The Wife
16:00 Green Book
17:40 Shoplifters
18:30 Beskyddarna
20:00 Bränd
21:00 Beautiful Boy
Södran
Eter Festival 2019
i morgon
Kino
13:00 Bränd
13:00 The Wife
15:00 The Wife
16:00 Bolsjojbaletten: La Bayadère 2019 Direktsänd
17:00 Beskyddarna
19:40 Girl
19:40 Shoplifters
Södran
14:00 Barnbio: Sagoland 30:-
15:00 Barnbio: Stora stygga räven 50:-
16:45 Cold War 70:-
Fler dagar...
Kinonytt
Anmäl dig till vårt nyhetsbrev!   Om integritet
Instagram
◀︎ BLÄDDRA ▶︎
Alfons och Milla
Visas på Södran fr.o.m. sön 3 mars
  Se tider och boka
Knattefilm
En film av Per Åhlin
Land
Produktionsår
Längd
Genre
Rek. ålder
Distributör
Språk
Sverige
1998
40 min
Knattefilm
2-5 år
Folkets Bio
Svenska

Alfons Åberg leker ju inte med flickor. Såklart! Men Milla är väl ingen flicka? Och om hon ändå är det, kan man leka med henne då? I det här paketet får vi också se när Alfons och Viktor träffas, hur Alfons, som just lärt sig knyta skorna, nästan slår knut på sig själv och så den där gången då julen just tagit slut och allt är så tråkigt, så tråkigt...

Medverkande: och Björn Gustafson (röst).
Land
Produktionsår
Längd
Genre
Rek. ålder
Distributör
Språk
Sverige
1998
40 min
Knattefilm
2-5 år
Folkets Bio
Svenska
Barnbio
Filmen ingår i Barnbio och visas 3/3 kl 14:00 (30:-); 6/3 kl 10:00 (20:-); 7/3 kl 10:00 (20:-); 10/3 kl 14:00 (30:-); 13/3 kl 10:00 (20:-); 14/3 kl 10:00 (20:-); 17/3 kl 14:00 (30:-); 20/3 kl 10:00 (20:-); 21/3 kl 10:00 (20:-).
Övrigt som återstår i denna serie
(Eventuella visningar de senaste 7 dagarna finns också med i listan)
Stora stygga räven 12/1 kl 14:15 (80:-)
Sagoland 20/1 kl 14:00 (30:-)
Stora stygga räven 20/1 kl 15:00 (50:-)
Sagoland 23/1 kl 10:00 (20:-)
Sagoland 24/1 kl 10:00 (20:-)
Sagoland 27/1 kl 14:00 (30:-)
Stora stygga räven 27/1 kl 15:00 (50:-)
Sagoland 30/1 kl 10:00 (20:-)
Sagoland 31/1 kl 10:00 (20:-)
Sagoland 3/2 kl 14:00 (30:-)
Ploey - Ett vinteräventyr 3/2 kl 15:00 (50:-)
Sagoland 6/2 kl 10:00 (20:-)
Sagoland 7/2 kl 10:00 (20:-)
Lilla Anna och Långa Farbrorn 10/2 kl 14:00 (30:-)
Ploey - Ett vinteräventyr 10/2 kl 15:15 (50:-)
Lilla Anna och Långa Farbrorn 13/2 kl 10:00 (20:-)
Lilla Anna och Långa Farbrorn 14/2 kl 10:00 (20:-)
Lilla Anna och Långa Farbrorn 17/2 kl 14:00 (30:-)
Sune vs Sune 17/2 kl 15:15 (50:-)
Rita och Krokodil 18/2 kl 10:30 (40:-)
Ploey - Ett vinteräventyr 18/2 kl 13:00 (60:-)
Sune vs Sune 18/2 kl 13:00 (70:-)
Spider Thieves 18/2 kl 14:45 (70:-)
Rita och Krokodil 19/2 kl 10:30 (40:-)
Ploey - Ett vinteräventyr 19/2 kl 13:00 (60:-)
Sune vs Sune 19/2 kl 13:00 (70:-)
Spider Thieves 19/2 kl 14:45 (70:-)
Lilla Anna och Långa Farbrorn 20/2 kl 10:00 (20:-)
Rita och Krokodil 20/2 kl 10:30 (40:-)
Ploey - Ett vinteräventyr 20/2 kl 13:00 (60:-)
Sune vs Sune 20/2 kl 13:00 (70:-)
Spider Thieves 20/2 kl 14:45 (70:-)
Lilla Anna och Långa Farbrorn 21/2 kl 10:00 (20:-)
Rita och Krokodil 21/2 kl 10:30 (40:-)
Ploey - Ett vinteräventyr 21/2 kl 13:00 (60:-)
Sune vs Sune 21/2 kl 13:00 (70:-)
Spider Thieves 21/2 kl 14:45 (70:-)
Rita och Krokodil 22/2 kl 10:30 (40:-)
Ploey - Ett vinteräventyr 22/2 kl 13:00 (60:-)
Sune vs Sune 22/2 kl 13:00 (70:-)
Spider Thieves 22/2 kl 14:45 (70:-)
Lilla Anna och Långa Farbrorn 24/2 kl 14:00 (30:-)
Sune vs Sune 24/2 kl 15:15 (50:-)
Lilla Anna och Långa Farbrorn 27/2 kl 10:00 (20:-)
Lilla Anna och Långa Farbrorn 28/2 kl 10:00 (20:-)
Sune vs Sune 3/3 kl 15:15 (50:-)
Sune vs Sune 10/3 kl 15:15 (50:-)
Linnea i målarens trädgård 24/3 kl 14:00 (30:-)
Linnea i målarens trädgård 27/3 kl 10:00 (20:-)
Linnea i målarens trädgård 28/3 kl 10:00 (20:-)
Linnea i målarens trädgård 31/3 kl 14:00 (30:-)
Linnea i målarens trädgård 3/4 kl 10:00 (20:-)
Linnea i målarens trädgård 4/4 kl 10:00 (20:-)
Linnea i målarens trädgård 7/4 kl 14:00 (30:-)
Linnea i målarens trädgård 10/4 kl 10:00 (20:-)
Linnea i målarens trädgård 11/4 kl 10:00 (20:-)
Linnea i målarens trädgård 14/4 kl 14:00 (30:-)
Visas nuTider & biljetter
Kommande
Mobilfot kontakt

i dag
Kino
13:00 Roma
13:00 Under en öppen himmel Sista visn.
15:00 Mera monster, Alfons 40:-
15:40 The Wife
16:00 Green Book
17:40 Shoplifters
18:30 Beskyddarna
20:00 Bränd
21:00 Beautiful Boy
Södran
Eter Festival 2019
i morgon
Kino
13:00 Bränd
13:00 The Wife
15:00 The Wife
16:00 Bolsjojbaletten: La Bayadère 2019 Direktsänd
17:00 Beskyddarna
19:40 Girl
19:40 Shoplifters
Södran
14:00 Barnbio: Sagoland 30:-
15:00 Barnbio: Stora stygga räven 50:-
16:45 Cold War 70:-
måndag 21 januari
Kino
15:30 Shoplifters 85:-
16:00 Bränd 85:-
18:00 Roma
19:00 Det vildväxande päronträdet Sista visn.
20:40 Beautiful Boy
tisdag 22 januari
Kino
15:30 Girl 85:-
15:30 Roma 85:-
17:45 Beskyddarna
18:10 Shoplifters
20:30 BlacKkKlansman
20:30 Green Book
onsdag 23 januari
Kino
15:30 Beautiful Boy 85:-
15:30 The Wife 85:-
17:30 Shoplifters
18:00 Beskyddarna
19:50 Bränd
20:40 Girl
Södran
10:00 Barnbio: Sagoland 20:-
18:00 Cold War 70:-
20:00 Vox Lux 70:-
torsdag 24 januari
Kino
13:30 Girl 85:-
15:30 Beskyddarna 85:-
15:30 The Wife 85:-
17:30 Shoplifters
18:10 Beautiful Boy
19:50 Green Book
20:30 Gräns
Södran
10:00 Barnbio: Sagoland 20:-
18:00 Cold War 70:-
20:00 Vox Lux 70:-
Folkets Bio i Lund  |  Kino: Kyrkogatan 3, 046 - 30 30 80  |  Södran: Stora Södergatan 64, 046 - 13 10 50  |  info@kino.nu
⬆︎